Przykazania na wakacje

Dziesięć przykazań na wakacje

  1. Pożegnaj się z rodzicami, ale nie z Panem Bogiem.
  2. Nie zapomnij plecaka, a w nim książeczki do nabożeństwa i różańca.
  3. Zabierz dobre buty, abyś na wakacjach doszedł do kościoła.
  4. Rozmawiaj nie tylko z ludźmi, ale i z Panem Bogiem – módl się!
  5. Kieruj się w drodze kompasem i przykazaniami, a nie zbłądzisz.
  6. Miej zawsze syty żołądek, a nigdy puste serce – przystępuj do Komunii Świętej!
  7. Nałóż ciemne okulary, ale nie zasłoń sobie Pana Boga.
  8. Nie śmieć na postojach, ani we własnej duszy.
  9. Nie rzucaj na drodze kamieniami, lecz uśmiechem.
  10. Po wakacjach wróć zdrowy, lepszy i zgłoś się znowu na katechizację; oraz na systematyczne spotykanie się z Panem Bogiem we Mszy Świętej.

Modlitwa – Nowenna

         Wspólnota Apostołów po Wniebowstąpieniu Pana Jezusa zgromadziła się na modlitwie w Wieczerniku, celebrując pierwszą nowennę. Wspólnie błagali o przyjście Ducha Świętego. Nowenna to dziewięciodniowa modlitwa w jakiejś szczególnej intencji.

Obecnie Wspólnota Kościoła modli się Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zapraszamy na to szczególne nabożeństwo.

Każda modlitwa jednak, domaga się od nas zaangażowania tzn. współpracy z łaską Bożą. Dobrze jest, gdy nowennę poprzedzimy sakramentem pokuty i wzmocnimy podczas jej trwania sakramentem Eucharystii. Jako chrześcijanie winniśmy być wierni, wytrwali i pełni zaufania Bogu. Jeżeli jakaś intencja dotyczy całej rodziny, byłoby dobrze, by wszyscy członkowie odmawiali ją wspólnie. A więc nowennę możemy celebrować (odprawiać, odmawiać) w domu gdyż może ona być modlitwą osobistą. Chodzi, bowiem o to by „kochać Boga ponad wszystko i robić wszystko, by On również przez innych był kochany”(św. Klara).

Po już opublikowaniu Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły publikujemy inne. Jako chrześcijanie nie szukajmy pomocy w tym, co szkodzi naszej wierze, ale przez wstawiennictwo całej rzeszy świętych i błogosławionych kierujmy się do Boga.

Nowenna do Dzieciątka Koletańskiego

Nowenna do św. Jana Pawła II

Modlitwa do św. Antoniego (13 wtorków)

Nowenna do św. Marty (w trudnych sprawach)

Nowenna Pompejańska

Nowenna do o. Pio

Dzień Matki – serce które zawsze miłuje

MatkaBoskaRozwizujcaWzy_thumb2

Ile razy znajdowałeś się w sytuacji bez wyjścia? Ile razy byłeś na życiowym zakręcie? Czy boisz się o siebie i swoją rodzinę? Jak często żałowałeś swoich decyzji i chciałbyś je cofnąć, gdyby się tylko dało to zrobić? Czy beznadzieja i brak poczucia sensu są Twoimi częstymi towarzyszami?Jeśli te i podobne pytania napotykają na podatny grunt w Tobie, to znaczy, że krępują Cię węzły nie pozwalające Ci swobodnie żyć. Chrystus Pan ma jednak sposób na każde nasze zmartwienie i utrudzenie. On powiedział: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28).
Nasz Zbawiciel pragnie wyzwolić nas z każdego pogmatwania i wyprostować nawet najbardziej poplątane ścieżki swoich ochrzczonych dzieci. Droga do świętości, choćbyśmy błądzili po tysiąc razy, zawsze jest do odnalezienia, jak ma się lampę wiary w Jezusa (por. Ps 119,105). Taką wiarę miała Maryja, którą z wysokości krzyża Syn Boży uczynił naszą Matką. Ją właśnie wskazał uczniowi jako dar dla Kościoła. O cokolwiek wierni proszą z miłością przez Maryję, na pewno się spełni. Ona bowiem oczyszcza nasze prośby z pychy i egoizmu, przedstawiając je Bogu jako błaganie o miłość i miłosierdzie.
Wiedział o tym siedemnastowieczny autor obrazu Maryi Rozwiązującej Węzły z niemieckiego Augsburga, H.A. Langenmantel. Łaskami słynący obraz jego pędzla pozwala wiernym dostrzec Boską rzeczywistość miłości, pokoju, światła, sensu, leżącą niejako w rękach Maryi. Ona właśnie bierze w swoje ręce poplątane życie ludzkie i swoim wstawiennictwem u Boga rozwiązuje węzły, skutecznie krępujące człowieka. To problemy, które bardzo często nosimy przez lata. Węzły kłótni rodzinnych, nieporozumienia między rodzicami a dziećmi, brak szacunku, przemoc; urazy między małżonkami, brak pokoju i radości na łonie rodziny, lęk, rozpacz małżonków po rozwodzie, rozkład rodziny, węzły bólu spowodowane nałogami dzieci, ich chorobą, czy oddaleniem się od Boga; węzły alkoholizmu, narkomanii, pornografii, hazardu; węzły zranień fizycznych, psychicznych i moralnych zadane przez innych; zniewoleń duchowych i demonicznych opętań; niechęć boleśnie nas torturująca; poczucie winy po dokonanej aborcji, nieuleczalne choroby, depresja, bezrobocie, strach, samotność, niewiara, pycha… Wszystkie one są w naszym życiu konsekwencją grzechu osobistego bądź społecznego, a także braku rozsądku.
Skuteczną i pewną modlitwą ratunkową jest powstała w 1998 roku Nowenna do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Ułożył ją argentyński ksiądz Juan Ramon Celeiro. Zyskała ona aprobatę biskupa Buenos Aires, który kiedyś przywiózł z Niemiec kopię tego obrazu. Tym biskupem był kard. Bergolio – dzisiejszy papież Franciszek.
Od tamtej pory nowenna została przetłumaczona na ponad 20 języków świata, w tym na arabski i Braila. Maryja w tym wezwaniu czczona jest w licznych krajach Europy, Ameryki Łacińskiej, a także i w Polsce.