Modlitwa – Nowenna

         Wspólnota Apostołów po Wniebowstąpieniu Pana Jezusa zgromadziła się na modlitwie w Wieczerniku, celebrując pierwszą nowennę. Wspólnie błagali o przyjście Ducha Świętego. Nowenna to dziewięciodniowa modlitwa w jakiejś szczególnej intencji.

Obecnie Wspólnota Kościoła modli się Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zapraszamy na to szczególne nabożeństwo.

Każda modlitwa jednak, domaga się od nas zaangażowania tzn. współpracy z łaską Bożą. Dobrze jest, gdy nowennę poprzedzimy sakramentem pokuty i wzmocnimy podczas jej trwania sakramentem Eucharystii. Jako chrześcijanie winniśmy być wierni, wytrwali i pełni zaufania Bogu. Jeżeli jakaś intencja dotyczy całej rodziny, byłoby dobrze, by wszyscy członkowie odmawiali ją wspólnie. A więc nowennę możemy celebrować (odprawiać, odmawiać) w domu gdyż może ona być modlitwą osobistą. Chodzi, bowiem o to by „kochać Boga ponad wszystko i robić wszystko, by On również przez innych był kochany”(św. Klara).

Po już opublikowaniu Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły publikujemy inne. Jako chrześcijanie nie szukajmy pomocy w tym, co szkodzi naszej wierze, ale przez wstawiennictwo całej rzeszy świętych i błogosławionych kierujmy się do Boga.

Nowenna do Dzieciątka Koletańskiego

Nowenna do św. Jana Pawła II

Modlitwa do św. Antoniego (13 wtorków)

Nowenna do św. Marty (w trudnych sprawach)

Nowenna Pompejańska

Nowenna do o. Pio