Ogłoszenia

Uroczystość Najświętszej Trójcy, Rok „A”

11 czerwca 2017 r.

 1. Liturgia Kościoła dzisiejszej uroczystości kieruje nasze spojrzenia na Tajemnicę Boga w Trójcy Jedynego. Jest to największa tajemnica naszej wiary. Trójca Przenajświętsza jest wspólnotą wzajemnej miłości. Ta miłość została wlana w nasze serca. Jest darem, który mamy rozwijać i przynosić jak największe jego owoce.
 2. Nasza Parafia przeżywa dzisiaj niezwykłą uroczystość. O godz. 11.00 Msza Święta Prymicyjna naszego rodaka, ks. Krzysztofa Mętlewicza. Dziękując Bogu za dar kapłaństwa, módlmy się, aby ks. Krzysztof był kapłanem według Serca Bożego.
 3. We wtorek, 13 czerwca, po Mszy św. wieczornej procesja fatimska z lampionami wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 4. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną tradycyjnie uroczystością Bożego Ciała. Tego dnia składamy świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice naszych miast i drogi naszych wsi. Serdecznie prosimy wszystkich naszych Parafian o ubranie okien swoich domów emblematami eucharystycznymi lub obrazami.
 5. W Boże Ciało porządek Mszy świętych jest następujący: 7.00, 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Prosimy  serdecznie naszych Parafian o ich  przygotowanie: I ołtarz – prosimy Straż Pożarną; II ołtarz – prosimy Księży Orionistów i mieszkańców DPS; III ołtarz  (przy posesji Pani Jaszczak) – prosimy wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i Kręgu Biblijnego; IV ołtarz ( przy posesji Państwa Zofii i Janusza Biernackich) – prosimy mieszkańców ulicy Warszawskiej.
 6. Serdecznie prosimy o udział w procesji Bożego Ciała: asystę w strojach kujawskich, dzieci sypiące kwiatki, wszystkie jednostki OSP z naszej parafii, orkiestrę OSP, chór „Ave Maria”, wszystkich
 7. Od piątku po Bożym Ciele do przyszłego czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Prosimy o udział w liturgii tych dni asystę i dzieci sypiące kwiatki.
 8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Antoniego z Padwy; w środę – bł. Michała Kozala; w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w sobotę – św. Alberta Chmielowskiego.
 9. We wtorek nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego. Serdecznie przepraszamy.
 10. Dziękujemy mieszkańcom Ślazewa za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą uroczystość. Teraz prosimy o tę pomoc mieszkańców Augustynowa   w sobotę od godz. 9.00.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są nowe numery tygodnika Idziemy Biuletyn  Liturgiczny  Dzień Pański oraz nowy numer gazetki parafialnej  
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym swoje uroczystości
  w tym tygodniu życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!