Ogłoszenia

V Niedziela Wielkanocna, Rok „A”

14 maja 2017 r.

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej. Jest to niezwykła uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć o ofierze Mszy św. Przez cały najbliższy tydzień, zwany „białym tygodniem” dzieci będą przychodziły na Mszę św. i nabożeństwo majowe o godz. 17.00. Zdjęcia grupowe dzieci pierwszokomunijnych we poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 2. Przyszła niedziela jest dniem wizytacji kanonicznej w naszej parafii. Będziemy gościć w naszej wspólnocie Pasterza Diecezji Włocławskiej, Ks. Bpa Wiesława Meringa. Program wizytacji: godz. 11:15 – modlitwa za zmarłych na cmentarzu parafialnym; godz. 12:00 – Msza św. i sakrament bierzmowania. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian do wspólnej modlitwy z Księdzem Biskupem Ordynariuszem. Spowiedź przystępujących do sakramentu bierzmowania w sobotę o godz. 15.00.
 3. Wczoraj minęła 100. Rocznica objawień fatimskich. Czy zapoznaliśmy się już bliżej z orędziem, jakie postawiła światu Matka Boża w Fatimie? Czy podejmujemy modlitwę różańcową, do której wzywa nas Maryja.
 4. W tym tygodniu czcimy w liturgii Kościoła: we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, KM., Patrona Polski; w czwartek – św. Stanisława Papczyńskiego, K.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.
 6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 7. Próba ministrantów w sobotę o godz. 10-tej (w kościele – obecność obowiązkowa!!).
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności Weronika Orzechowska i Władysław Biernacki. Wieczny odpoczynek…Rodzinom zmarłych składamy wyrazy współczucia.
 9. Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła na dzisiejszą uroczystość. Teraz prosimy o tę pomoc młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, w piątek po Mszy św. wieczornej.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są nowe numery tygodnika Idziemy Biuletyn  Liturgiczny  Dzień Pański oraz nowy numer gazetki parafialnej  
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym swoje uroczystości
  w tym tygodniu życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!